Senet Nasıl Düzenlenir

Senetle kredi almaya ya da senet ile alışveriş yapmaya karar verdiniz senet nasıl düzenlenir bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız makalemizde basamak basamak senet nasıl düzenlenir anlatacağız.

İlk olarak borcunuzu eşit taksitler ile ödeyecekseniz her taksit için ayrı bir senet imzalayın. Taksitle ödeyeceğiniz borcunuzu tek bir senet halinde göstermeyin. İmzaladığınız senetler de ödeme tarihine dikkat edin.

Senet Nasıl Yazılır (Hazırlanır)?

senet yapma

Senet üzerinde para cinsini belirtmeyi unutmayın. Örneğin borcunuz 500 Türk Lirası se TL ibaresi yer almalıdır. Çünkü karşı taraf güvenilmez biri ise ve sizde para cinsi belirtmezseniz basit bir şekilde € ya da $  sembolleri konularak borcunuz olan rakam 2 hatta 3 katına çıkarılabilir. Sadece sembol koymak yeterli olmayabilir. Borç miktarını yazdıktan sonra *, =, # gibi işaretler ile kapatın. Aynı kapatma işleminizi borcunuzu yazı ile belirttikten sonrada yapın.

Senet düzenlerken belirttiğimiz maddelere dikkat etmeyi unutmayın, küçük bir dalgınlık size maddi kayıplar yaşatabilir. Aman atlamadan söyleyelim senette her iki tarafında imzaları tam olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir