Senetle 2. El Araba Satan Galeriler

Bankalardan araba almak için kredi çekebilmek uzun zaman önce hayatımıza girmiş bir hizmettir. Fakat diğer tüm krediler gibi araç kredisi içinde birçok şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Eğer bankalardan araç kredisi alabilmek için uygun bir müşteri değilseniz bu yazımız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Günümüzde araba almak isteyen kişiler oldukça fazladır. Fakat bildiğiniz gibi sıfır araba almak çok pahalıya gelirken, ikinci el arabaları da taksitle alabilmek oldukça zordur. Fakat bazı galeriler bu sıkıntılardan kurtulmanız için çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaların başında senetle ikinci el araba satmak geliyor. Eğer sizde senetle araba almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle araba satan galerilerin sayısı çok fazla değildir. Bildiğiniz galeriler ya da yakınlarınız tarafından önerilen galeriler yoksa bulmanız zor olacaktır. Fakat bu galeriler internet üzerinden ilanlarını vermekte ve irtibat numaralarını ve adreslerini paylaşmaktadırlar. Senetle ikinci el araba satan galerilerin çoğu belli bir miktar peşinat talep etmektedirler. Fakat peşinatsız çalışan galerilerde biraz araştırma ile bulunabilir. Senetle alacağınız arabalar için tabii ki belli bir miktar faiz oranı uygulanması kaçınılmazdır. Fakat ödeme kolaylıkları oldukça fazla olduğundan bu faiz oranı kimsenin gözüne batmayacak kadar azdır.

Örneğin, 10.000 liraya alabileceğiniz bir araba bulduğunuzu varsayalım. Bu arabayı senetle alabilmeniz için size belli taksit seçenekleri sunulur. Genellikle 6, 12, 18, 20, 24 ve 36 ay vade seçeneği vardır.


Araç Kredinizi Bizden Alın, Faiz İndiriminden Yararlanın


Elinizde eğer 3000 lira peşinat varsa ve 36 ay vade seçeneğini seçtiyseniz toplam borcunuz 7000 liradır. Buna göre aylık ödemeniz 36 ay boyunca 257 TL olurken toplam ödeyeceğiniz tutar 16.268 TL olmaktadır. Yani 10.000 liralık bir arabayı 36 ay vade ile 16.268 liraya alabilmeniz mümkündür. Veya 5.000 lira peşinatınız var ve 18 ay ödeme yaparak almak istiyorsunuz. O halde aylık ödeme tutarınız 323 TL ve toplam ödeme tutarınız da 10.810 olarak belirlenir.

Gördüğünüz gibi senetle ikinci el araba almak hem çok kolay hemde ödeme kolaylıkları sayesinde oldukça avantajlıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir